Biblioteka

Już niedługo lato i wakacje, dlatego to było tematem spotkania w bibliotece w Wilkowyi 4-latków z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. Zajęcia rozpoczęły się od głośnego czytania opowieści o pszczółce Gai i poszanowaniu przyrody. »

Ukraińskie Czwartki zawsze pełne wrażeń! Tym razem byliśmy w Strefie Odkrywania Wyobraźni i Aktywności SOWA w Muzeum Regionalne w Jarocinie. Dużo frajdy zapewnił nam też plac zabaw w parku. »

Z okazji zbliżającego się Dnia Oceanów dzieci z przedszkola w Wilkowyi za pomocą książek zajrzały w morskie głębiny. Dzięki temu poznały niektóre gatunki Oceanicznych stworzeń. Wśród nich były meduzy. »

Na ukraińskich czwartkach działo się! Każdy znalazł coś dla siebie: mali ogrodnicy sadzili rośliny w ogrodzie, można było bawić się klockami oraz wykonywać prace plastyczne. »

Klocki Lego są ponadczasowe! Na Ukraińskich Czwartkach takie oto zabawy dla małych i dużych. »

Bibliotekę w filii nr 5 odwiedziła klasa 1a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie. Dzieci wysłuchały opowiadań z książki "Po prostu mama" i rozmawiały o wyjątkowych cechach swoich mam. Następnie zainspirowane opowiadaniem "Laurka" wykonały upominki na zbliżający się Dzień Matki. »

Pod takim hasłem odbyły się zajęcia w świetlicy z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. By wprowadzić dzieci w tematykę zajęć na początek wysłuchały opowieści pt. "Wieża Eiffla w Paryżu - Jadwiga Przygoda I Franciszek Wszędobylski odkrywają stolice Europy" z serii Geografia dla najmłodszych. »

W czasie lekcji bibliotecznej uczniowie kl. 2 SP nr 5 dowiedzieli się jak powstaje książka. »

Powrót na górę