Pod takim hasłem upłynęły zajęcia wakacyjne w bibliotece w Witaszycach. Pierwszego dnia dzieci zapoznały się z książką pt. „Uratuj Ziemię! Jak możemy pomóc Ziemi?”. »

Florka, bohaterka cyklu książek autorstwa Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, króluje w Bibliotece w Mieszkowie. »

Jako pierwsza, po długiej przerwie wywołanej pandemią zawitała w bibliotece grupa dzieci ze świetlicy szkolnej. »

Po prawie rocznej przerwie do Oddziału dla Dzieci w parku zawitała na zajęcia klasa IVb z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Jarocina. »

Biblioteka w Wilkowyi z okazji Dnia Dziecka zorganizowała zajęcia dla 6-latków z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. Na początku dzieci wysłuchały książki pt. "Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko" Grzegorza Kasdepke. »

Z okazji Dnia Dziecka bibliotekę odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie. Wysłuchali opowiadania Grzegorza Kasdepke "Nadęty jak balon". »

Z okazji 20 - lecia kampanii czytelniczej "Cała Polska Czyta Dzieciom" do wspólnego czytania zaproszono klasę Id. »

31 maja obchodzimy Dzień Bociana Białego, więc dwie grupy przedszkolaków z przedszkola „Tęcza” w Cielczy wysłuchały bajki o bocianku. Młody bocianek Janek, który spędzał czas na zabawach i leniuchowaniu nagle zauważył, że inne ptaki- jego rówieśnicy umieją o wiele więcej. »