Wielkanocne kodowanie

Wielkanocne kodowanieZ okazji zbliżającej się Wielkanocy bibliotekę w Witaszycach odwiedziła klasa II a, z chłopcem z Ukrainy o imieniu Andriej.

Na początku uczniowie wysłuchali książki „Wielkanoc” M. Strzałkowskiej, następnie przybliżono tradycje i zwyczaje Świąt Wielkanocnych, zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie. Dzieci świetnie poradziły sobie z rozwiązywaniem wielkanocnych zagadek. W drugiej części zajęć uczniowie, szyfrując, pomagali zającowi zebrać wszystkie pisanki. Udało im się również odkodować ukryty na macie obrazek. Na zakończenie dzieci wykonały z plastikowych łyżeczek zajączki w niebiesko-żółtych barwach.

Projekt „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni" jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Save the Children International
Проект «Бібліотека для кожного. Різні. Рівні. Важливі» реалізується Фундацією розвиткуінформаційного суспільства у партнерстві з Save the Children International