Warsztaty z vlogerką Mają K.

Warsztaty z vlogerką Mają K.9 maja grupa MDKK działająca przy filii nr 2 udała się do JOK Jarocin na warsztaty z Mają Kłodawską. Maja Kłodawska jest autorką vloga poświęconego książkom.

Bez wątpienia jest osobą, która potrafi zachęcić do czytania nie łatwą grupę odbiorców jaką  stanowi młodzież. Spotkanie miało charakter warsztatowy.  Dowiedzieliśmy się  w jaki sposób opowiadać o książkach i o roli fotografii w ich promocji. Maja przedstawiła złote zasady dotyczące tworzenia opinii o książce, które następnie wcieliliśmy w praktykę, opisując książki z cyklu Harry Potter. Promocja i marketing związane z rynkiem księgarskim stanowią ważny segment rozwoju czytelnictwa. Czujemy się zachęceni do czytania nowości i tworzenia własnych opinii w przestrzeni wirtualnej. Cieszy fakt, że w Internecie można znaleźć nie tylko kanały poświęcone grom czy kosmetykom, ale i książkom!

Wydarzenie zrealizowane w ramach projektu "Łowcy cytatów"dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz przez Gminę Jarocin.