Jesteśmy po październikowej lekturze książki "Duża kieszeń na kłopoty" Agaty Mańczyk. Stwierdzamy, że to ponadczasowy hit, dobry dla czytelnika w każdym wieku. »

W piątek odbyło się pierwsze po wakacjach spotkanie MDKK. Lektura "19 razy Katherine", uznanego amerykańskiego pisarza dla młodzieży Johna Greena, nie wzbudziła w nas zachwytu. »

Czerwcowe spotkania MDKK upłynęły nam na rozmowie wokół książki "My dwie, my trzy, my cztery". Autorka Sarah Crossan podejmuje w niej trudny temat pozostawienia dziecka przez rodziców. Apple to nastolatka wychowywana przez swoją konserwatywną babkę. »

9 maja grupa MDKK działająca przy filii nr 2 udała się do JOK Jarocin na warsztaty z Mają Kłodawską. Maja Kłodawska jest autorką vloga poświęconego książkom. »

Na kolejnych spotkaniach MDKK omawialiśmy "7 dni" Eve Ainsworth. Książka porusza problem agresji w szkole. Obejmuje okres siedmiu dni z życia dwóch dziewczyn – gnębicielki i gnębionej. »

W ostatni dzień stycznia odbyło się pierwsze spotkanie w tym roku klubu MDKK. Tym razem poznaliśmy "Koralinę" Neila Gaimana. Książka znanego amerykańskiego autora fantastyki większość z nas bardzo zaciekawiła. »

Listopadowe spotkanie MDKK upłynęło na relacji z wizyty w Poznaniu opiekunów DKK. Wykład pani Izoldy Kiec stał się inspiracją naszych poszukiwań dot. kobiet, które walczyły o prawo do samostanowienia o sobie w czasach panującego patriarchatu. »

Na kolejnym spotkaniu klubu MDKK omawialiśmy książkę A.Docher "Najlepszy powód, by żyć". »

W filii nr 2 odbyło się powakacyjne spotkanie klubu MDKK, na którym omawialiśmy książkę Jodi Ann Bickley "Milion cudownych listów”" »

Na wtorkowym spotkaniu klubu MDKK w filii nr 2, omawialiśmy książkę Rainbow Rowell "Eleonora i Park". Jest to poruszająca opowieść o pierwszej miłości, która nie zawsze przychodzi wtedy, gdy jest najbardziej oczekiwana. »