Po co wieje wiatr?

Po co wieje wiatr?Seria „Czytam sobie”, to książeczki przyjazne dzieciom, ułatwiające naukę czytania, dostosowane poziomem do możliwości małego czytelnika.

I właśnie takie książeczki autorstwa Rafała Witka mieli okazję poznać uczniowie klas I-III z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im Jana Heweliusza w Potarzycy. Panie bibliotekarki przeczytały opowiadanie pt. „Po co wieje wiatr”, a dyskusja czy wiatr pomaga ludziom, czy raczej przeszkadza pozostała nierozstrzygnięta, bo argumentów z jednej i drugiej strony było właściwie tyle samo. Później młodzi czytelnicy zmierzyli się w „wiatrowych” konkurencjach. Była więc wichura pod KLANZOWĄ chustą, utrzymywanie piórka w powietrzu, toczenie piłeczek za pomocą rurek różnej długości, czy pojedynek na rozdmuchiwanie kolorowych pianek.
Te ciekawe zajęcia mogły się odbyć dzięki projektowi "Podróże z wyobraźnią" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Gminy Jarocin