Legendoczytacze w świecie kamishibai

Legendoczytacze w świecie kamishibaiW poniedziałkowe popołudnie w witaszyckiej bibliotece rozpoczęła się trzecia edycja projektu "Legendoczytacze na szlaku". Uczestniczki po prezentacji teatrzyku kamishibai, zapoznaniu się z jego strukturą i budową, wysłuchały wybranych witaszyckich legend.

Był to wstęp do stworzenia własnej historii "Tajemnice witaszyckich lasów". Wymyślenie treści legendy i stworzenie do niej ilustracji wymagało od dziewczyn twórczego myślenia, zaangażowania i uruchomienia wyobraźni. Na warsztatach opracowały karty kamishibai, które wkrótce zostaną wydane w formie teatrzyku.

Wydarzenie zrealizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz przez Gminę Jarocin.