Jak korzystać z biblioteki online?

Jak korzystać z biblioteki online?Dzięki internetowi nie ma granic i możliwe było spotkanie z uczniami z Warszawy!

Kolejna lekcja biblioteczna online przeprowadzona została dla uczniów kl. IV Technikum technologii drewna z @ZS34.MieszkoI (Technikum nr 30). Podczas zajęć mówiliśmy o różnych rodzajach bibliotek, w tym cyfrowych darmowych i płatnych, które nabrały znaczenia w ostatnich czasach. Wiedza ta przyda się także po podjęciu studiów wyższych. Na przykładach kilku książkowych nowości z naszej biblioteki przeszukiwaliśmy katalogi online biblioteki szkolnej, bibliotek publicznych i uczelni wyższej. Uczniowie z Warszawy zaskakująco dużo wiedzieli też o Jarocinie. Wspominaliśmy istniejące tu dawniej zakłady produkcyjne i technikum o profilu drzewnym. Zajęcia odbyły się w ramach Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dziękujemy i pozdrawiamy!