Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uczniowie wzięli udział w zajęciach online "Ojczysty poznaj na ekranie". Po krótkim wprowadzeniu w tematykę dnia uczniowie rozwiązywali quizy językowe i gwarowe, uzupełniali przysłowia. »

Na lekcję online, po szkole do witaszyckiej biblioteki została zaproszona klasa III a z Zespołu Szkół w Witaszycach pod opieką pani Eweliny Szczot »

Dzisiaj uczniowie z klas I-III Szkoły Podstawowej w Potarzycy spotkali się online z bibliotekarkami z Kamienicy Kultury na lekcji o kwiatach. »

Naszą zabawę w rzucanie kostką i szukanie książek przygotowaliśmy w wersji dziecięcej. Najmłodsi czytelnicy chętnie korzystali z tej formy decydowania o wyborze książek do czytania »

Tydzień Bibliotek trwa. Z tej okazji zaproszono uczniów pozostających w świetlicy szkolnej na lekcję biblioteczną online. »

Nie mogąc doczekać się spotkania w realu, kwietniowe spotkanie DKK, zrobiłyśmy na zoomie. »

Na dzisiejszej lekcji online z klasą III Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Prusach rozmawialiśmy o tradycjach wielkanocnych w naszych domach. »

Z okazji Dnia Matematyki w bibliotece w Witaszycach odbyła się wirtualna lekcja z uczniami klasy IIa. Na początku wysłuchali dwóch opowiadań z książki G. Kasdepke „Do trzech odlicz! Zabawy matematyczne”. »

Dzisiaj w bibliotece w Wilkowyi dinozaury obchodziły swoje święto. Z tej okazji zaproszono uczniów klasy I z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni na lekcję biblioteczną on-line. Na początku dzieci dowiedziały się, że były dinozaury roślinożerne i mięsożerne. »