"Czarna" była bohaterką kolejnego spotkania DKK. To książka Wojciecha Kuczoka z serii NA F/AKTACH, w której wydawane są książki oparte na prawdziwych wydarzeniach. »

"Smutek cinkciarza" Sylwii Chutnik pozwolił niektórym z klubowiczek powrócić wspomnieniami do lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, do Peweksów, do wyjazdów na handel, do dansingów, do obrotu walutą zagraniczną. »

"Reportaż to zobaczenie rzeczywistości na własne oczy, wyjście zza biurka" tak pisze reportaże Marcin Kołodziejczyk, o czym mogliśmy przekonać się czytając lutową lekturę Dyskusyjnego Klubu Książki "Bardzo martwy sezon. Reportaż naoczne". »

Zakonnica to też człowiek chociaż może nam się wydawać, że powinny być lepsze od nas zwykłych ludzi. Do takiej konkluzji doszliśmy po przeczytaniu styczniowej lektury Dyskusyjnego Klubu Książki "Zakonnice odchodzą po cichu" Marty Abramowicz. »

Ostatnie tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dotyczyło książek zakazanych. Jakich książek zakazywano, kiedy zakazywano, kto zakazywał? »

Zofia Stryjeńska była bohaterką październikowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki za sprawą książki Angeliki Kuźniak "Stryjeńska. Diabli nadali". »

Dyskusyjny Klub Książki rozpoczął dziesiąty sezon swoich spotkań. Na wrześniowym spotkaniu mówiliśmy oczywiście o wakacjach i lekturach wakacyjnych. »

Inspiracją dla czerwcowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki była publikacja Wojciecha Talagi "Jarocińskie ulice i place oraz pochodzenie ich nazw". »

Lata trzydzieste XX wieku w Warszawie. Dwa narody Żydzi i Polacy, podziały kulturowe, konflikty polityczne, społeczne i religijne to tło powieści "Król" Szczepana Twardocha. »