Biblioteka

Na przedwakacyjnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki zmierzyliśmy się po raz pierwszy z komiksem. „Słowa mogą wszystko” Sualzo, Silvia Vecchini można by nazwać bardziej powieścią graficzną i może dlatego była łatwiejsza do przeczytania. Niektórzy klubowicze przyznali, że mają kłopot z czytaniem komiksu. Bohaterką komiksu jest nastolatka, która jest w trudnym momencie życia. Historia Sary pokazuje, jak ważne są słowa i jak istotna w życiu każdego jest rozmowa. Rozmowa ma moc. »

Dyskusyjny Klub Książki spotkał się tym razem w niedzielne popołudnie. Z widokiem na słoneczny rynek dyskutowałyśmy o "Chłopkach" Joanny Kuciel-Frydryszak. Jakie życie wiodły nasze babki i prababki? »

Jak już wiecie, w kwietniu lekturą naszego Dyskusyjnego Klubu Książki były "Sąsiednie kolory" Jakub Małeckiego. 11 maja, dzięki Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Żerków, miałyśmy okazję spotkać autora we własnej osobie. Nieczęsto tak się zdarza! »

Kwietniowa lektura DKK zawędrowała wraz z naszą klubowiczką do Katanii we Włoszech, a my oceniałyśmy "Sąsiednie kolory" Jakuba Małeckiego z jarocińskiej perspektywy. »

„Nasze życie” Marie-Helene Lafon to książka o zwykłej codzienności. Bohaterka obserwuje ludzi. Wymyśla życiorysy dla osób, które spotyka w sklepie i przy snuje opowieść o własnej przeszłości. Podkreśla też jak ważne są w życiu stosunki międzyludzkie. »

Wrześniowe spotkanie DKK obfitowało w wymianę tytułów książek czytanych przez wakacje. „Słowik” K. Hannach, „Gęsiego: z miasta na wieś” M. Wójcik, „Nauczyciel z Gett”a – M. Escobar , „Chłopki” J. Kuciel-Frydryszak, "Jezus umarł w Polsce" M. Grynberg. »

"Dygot” Jakuba Małeckiego to saga rodzinna od czasów przedwojennych aż do XXI wieku. Poznajemy dwie rodziny Łabendowiczów oraz Geldów, których losy w przyszłości zwiążą się ze sobą. »

Cztery wieloletnie przyjaciółki spotykają się raz w miesiącu aby omówić lekturę obowiązkową. Czy coś nam to przypomina? Dyskusyjny Klub Książki w wersji filmowej po amerykańsku. »

Lektura na maj DKK „Milion cudownych listów” J.A. Bickley to książka o tym aby nigdy się nie poddawać, aby szukać radości w drobnych rzeczach i doceniać to co jest wokół nas. »

„Ja nie jestem Miriam” M. Axelsson kwietniowa lektura DKK bardzo dobrze wpisała nam się w 80-tą rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Książka jest wzruszającą historią Romki-Cyganki, która z piekła Auschwitz i Ravensbruck wylądowała w szwedzkim raju. »

Powrót na górę