Biblioteka

Cztery wieloletnie przyjaciółki spotykają się raz w miesiącu aby omówić lekturę obowiązkową. Czy coś nam to przypomina? Dyskusyjny Klub Książki w wersji filmowej po amerykańsku. »

Lektura na maj DKK „Milion cudownych listów” J.A. Bickley to książka o tym aby nigdy się nie poddawać, aby szukać radości w drobnych rzeczach i doceniać to co jest wokół nas. »

„Ja nie jestem Miriam” M. Axelsson kwietniowa lektura DKK bardzo dobrze wpisała nam się w 80-tą rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Książka jest wzruszającą historią Romki-Cyganki, która z piekła Auschwitz i Ravensbruck wylądowała w szwedzkim raju. »

Marcowa lektura „Dziewczyna, kobieta, inna” Bernardine Evaristo otrzymała nagrodę Bookera. Powieść prezentuje historię kobiet, których korzenie sięgają krajów afrykańskich. »

W Nowy Rok weszliśmy z przytupem. Nie odbyło się to za sprawą lektury na styczeń „Łabędź” S. Trojanowskiej ale za sprawą Jadwigi Podeszwy - naszej klubowiczki, która z okazji swych 2x40-tych urodzin zafundowała tort. »

Rok 2022 zakończyliśmy w Dyskusyjnym Klubie Książki pozycją J.C. Oates „Ofiara”. Czternastoletnia Afroamerykanka staje się ofiarą brutalnej napaści. Poznajemy spojrzenie na sytuację z perspektywy różnych bohaterów, dzięki temu możemy wyrobić sobie własne zdanie. »

„Rozbójniczki. Opowieść o ważnych kobietach” Grażyny Plebanek to październikowa lektura DKK. W książce nie znajdziemy bohaterek bardzo znanych wręcz przeciwnie. »

Wspomnienia z lata gościły na naszym wrześniowym spotkaniu DKK. Na tarasie łapałyśmy ostatnie promienie letniego słońca, rozmawiając o czytanych podczas wakacji książkach. »

Tradycyjnie na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w czerwcu gościły na stole truskawki, a oprócz nich książka Mariana Leky „Sen o okapi”. »

Powrót na górę