Rok 2022 zakończyliśmy w Dyskusyjnym Klubie Książki pozycją J.C. Oates „Ofiara”. Czternastoletnia Afroamerykanka staje się ofiarą brutalnej napaści. Poznajemy spojrzenie na sytuację z perspektywy różnych bohaterów, dzięki temu możemy wyrobić sobie własne zdanie. »

„Rozbójniczki. Opowieść o ważnych kobietach” Grażyny Plebanek to październikowa lektura DKK. W książce nie znajdziemy bohaterek bardzo znanych wręcz przeciwnie. »

Wspomnienia z lata gościły na naszym wrześniowym spotkaniu DKK. Na tarasie łapałyśmy ostatnie promienie letniego słońca, rozmawiając o czytanych podczas wakacji książkach. »

Tradycyjnie na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w czerwcu gościły na stole truskawki, a oprócz nich książka Mariana Leky „Sen o okapi”. »

Członkowie naszego czytającego klubu byli gośćmi na spotkaniu promującym najnowszą książkę Jadwigi Podeszwy. »

„Niewidzialni” Natalii Delewy to niełatwa lektura ale bardzo aktualna. Bohaterami są niewidzialni, niedopasowani, niechciani czyli dziewczyna z domu dziecka, rodzina romska, uchodźcy z Aleppo. »

Z literaturą Zośki Papużanki już raz na DKK się spotkałyśmy i lektura nam się podobała. Po raz drugi miałyśmy do czynienia w lutym za sprawą książki „Kąkol”. »

Pierwsza lektura DKK w nowym roku "Dom Holendrów" okazała się pozycją, która zadowoliła wszystkie klubowiczki, co rzadko się zdarza. »

DKK tym razem w gościnie w Pałacu Radolińskich. Czytaliśmy „Życiorys księcia Hugona von Radolina Radolińskiego”. Dzięki uprzejmości Muzeum jarocińskiego zwiedzałyśmy pałac po przebudowie. »