I zaczynamy lekcje wyjazdowe z cyklu: "Biblioteka na cztery pory roku". Właśnie odwiedziłyśmy Potarzycę. Jesienne czytanie i prace plastyczne w przedszkolu i klasie I wyszły bardzo ciekawie. Zresztą sami zobaczcie! Dziękujemy za spotkanie. »

W piątek odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów kl. V z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi. »

Uczniowie klasy VIII ze Szkoły Podstawowej w Cielczy odwiedzili Kamienicę Kultury. Młodzież ozdabiała torby ekologiczne metodą szablonu, poznała historię Kamienicy a następnie spędziła czas w strefie dla młodzieży. Były gry i zabawy, jednym słowem wiele się działo. Dziękujemy za spotkanie! »

W bibliotece w Mieszkowie również świętowano Dzień Kropki. Było wielkie malowanie kropek na kartkach i rękach! »

W Dniu Kropki golińską bibliotekę odwiedziła klasa III b. Dzieci dowiedziały się od kiedy obchodzony jest "ten" dzień i od jakiej książki to się zaczęło. Wysłuchały też opowieści o pewnej Poli, która lubi kropki, a potem przyszedł czas na zdjęcia w kropkowanej fotobudce. »

15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki, z tej okazji 4-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi odwiedziły bibliotekę. Wysłuchały dwóch bajeczek "Pola mówi: Lubię kropki" i "Idę do przedszkola" oraz wiersza Jana Brzechwy pt. "Grzyby. »

W Dniu Kropki bibliotekę odwiedzili uczniowie z klas II i III Akademii Dobrej Edukacji. Zapoznano ich z księgozbiorem oraz pracą bibliotekarza. Wysłuchali historię o „Kropce i Kresce” po czym zaproszono ich do zabaw: łączenie kropek, kodowanie i domino. »

Pod takim hasłem upłynęły zajęcia wakacyjne w bibliotece w Witaszycach. Pierwszego dnia dzieci zapoznały się z książką pt. „Uratuj Ziemię! Jak możemy pomóc Ziemi?”. »

Dzieciom z Niepublicznego Przedszkola „Marcinek” z Jarocina pani Magda i pan Mariusz opowiedzieli jak segregować odpady, a co najważniejsze jak je ograniczać. »

Przedszkolaki z Goliny po zajęciach z panią Magdą i panem Mariuszem już wiedzą jak poprawnie segregować śmieci. »