23 marca w filii w Golinie odbyło się kolejne pasowanie na czytelnika uczniów klasy I a. Dzieci wysłuchały pogadanki na temat poszanowania książek, poznały regulamin biblioteki, wysłuchały aforyzmów o książce i bibliotece. »

W piątek w filii w Golinie odbyło się uroczyste pasowanie na czytelników uczniów klasy I b. Pierwszoklasiści wysłuchali pogadanki na temat poszanowania książek, poznali regulamin biblioteki, wysłuchali aforyzmów o książce oraz wierszyków i zagadek o książce. »

Z okazji zbliżającego się Dnia Żaby bibliotekarka udała się do miejscowego przedszkola na zajęcia. Po wysłuchaniu książki „Uśmiech dla żabki” rozmawialiśmy o jej treści. »

Krasnale z przedszkola Marcinek wysłuchały wiersza "Wiosna" naśladując ruchy opisane w tekście i wykonały pracę plastyczną - słoneczko z tęczą. W czasie zabaw ruchowych dzieci spacerowały po ścieżce sensoryczne stopy - dłonie oraz wzięły udział w zabawach wiosennych z kartami ruchu. »

Dziś w Kamienicy Kultury było głośno i wesoło, a wszystko dzięki wizycie przedszkolaków ze Stokrotki. Czytaliśmy opowiadanie o Basi w bibliotece i zrobiliśmy wiosenne motylki. Nie zabrakło też zabaw ruchowych i wspólnego zdjęcia. »

Na dworze wiosennie toteż w bibliotece w Golinie pojawiły się klimaty wiosenne, a to za sprawą dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Golinie, które odwiedziły bibliotekę. »

W słoneczny poranek do Kindloteki zawitali uczniowie z klasy III Szkoły Podstawowej Nr 2 w Jarocinie. Wzięli udział w kodowaniu bociana i kolorowej łączki. W grupach za pomocą Scratcha Juniora tworzyli wiosenne animacje. »

Kolejna lekcja biblioteczna o dinozaurach w bibliotece w Wilkowyi, tym razem dla 6-latków z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. »

Z okazji Dnia Dinozaura dzieci z przedszkola w Mieszkowie wysłuchały ciekawostek o pradawnych stworach oraz sprawdziły, ilu przedszkolaków i ich bucików zmieści się w odcisku łapy dinozaura. »

Biblioteka w Wilkowyi zorganizowała głośne czytanie dla uczniów klasy V z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. Wysłuchali oni noweli Bolesława Prusa pt. „Katarynka”, której bohaterem jest niewidoma dziewczynka. »