W Filii w Wilkowyi uczniowie klas II, III a i III b zapoznali się z krótką historią powstania w getcie warszawskim oraz wykonali żonkile, które są symbolem tego wydarzenia. »

Dzień przed tzw. zajączkiem w Bibliotece w Wilkowyi każdy czytelnik otrzymał świąteczną zakładkę »

Dzieci zapoznały się z obrzędami, zwyczajami i obyczajami Wielkiego Postu i Wielkanocy. Następnie odpowiadały na pytania i rozwiązywały krzyżówkę. »

Podczas szóstej Nocy z Andersenem Biblioteka w Wilkowyi zamieniła się w cesarski pałac a dzieci w krawców, ministrów, dworzan, rycerzy i tytułowych cesarzy. »

Niedługo Święta Wielkanocne, dlatego na kolejnych warsztatach w Bibliotece w Wilkowyi seniorki wykonywały kartki świąteczne. »

Uczniowie klasy III B z Zespołu Szkół w Wilkowyi dowiedzieli się w jaki sposób wytwarza się aluminium, do czego jest wykorzystywane i jak działa recykling tego metalu. »

Z okazji Dnia Dinozaura w Filii w Wilkowyi odbyła się lekcja biblioteczna dla grupy zerowej. »