Konkurs całoroczny "Gwara Ziemi Jarocińskiej" - w ostatni dzień maja w Filii w Wilkowyi odbyło się rozstrzygnięcie konkursu całorocznego i wręczenie nagród uczestnikom. »

Uczniowie klasy IV z Niepublicznej Szkoły Podstawowej ZOO w Wilkowyi pod opieką wychowawczyni i bibliotekarki udali się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Jarocinie na Wystawę Biblii - stworzoną przez Fundację Areopag. »

W Filii w Wilkowyi z okazji Tygodnia Bibliotek odbyło się głośne czytanie książki J. Grali "Siedmiomilowe buty" przez przewodniczącą Koła Gospodyń Barbarę Skoczylas grupie zerowej z Niepublicznego Przedszkola w Wilkowyi. »

Wiosna jakoś nie może przebić się w pogodzie za to w Bibliotece w Wilkowyi rządzi na całego. »

Z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich przeprowadzono akcję "Książka w ciemno" oraz czytelnicy za wypożyczoną książkę otrzymywali zakładki. »

W Filii w Wilkowyi uczniowie klas II, III a i III b zapoznali się z krótką historią powstania w getcie warszawskim oraz wykonali żonkile, które są symbolem tego wydarzenia. »

Dzień przed tzw. zajączkiem w Bibliotece w Wilkowyi każdy czytelnik otrzymał świąteczną zakładkę »