Uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół nr 3 w Jarocinie zostali uroczyście pasowani na czytelników biblioteki publicznej i szkolnej. Pasowanie odbyło się w dwóch bibliotekach: publicznej i szkolnej. »

Przez kilka ostatnich dni klasa IV gościła w bibliotece na głośnym czytaniu fragmentów "Opowieści z Narnii". »

To było niesamowite spotkanie. W wtorkowe popołudnie "duch włóczykija" zagościł na dobre w JOKu. Stało się to za sprawą Łukasza Wierzbickiego, który zabrał nas w niezwykłą wędrówkę po kontynentach. »

"Wpadniesz do rzeki, zawołasz help i nie możesz mieć pewności, że ktoś cię zrozumie." »

Buciki wszystkich pierwszaków, które przyszły na zajęcia do biblioteki, zmieściłyby się w odcisku stopy ogromnego Diplodoka! Kieł Tyranozaura był wielki jak książka a niektóre dinozaury mogłyby zajrzeć na siódme piętro w bloku! »

Uczniowie z klasy II a przyszli do biblioteki, by poznać tworzywa sztuczne i dowiedzieć się jak w jaki sposób można je przetwarzać i poddawać recyklingowi. »