Biblioteka

Podczas tegorocznego Jarocin Festiwal nasza biblioteka zorganizowała czytelnię na świeżym powietrzu, trzy spotkania autorskie, warsztaty kolczykowania i tatuażu oraz malowania koszulek »

Wędruj z nami tradycyjnie i z grami – pod tym hasłem została zorganizowana 4-dniowa zabawa dla dzieci w Bibliotece "Pod Ratuszem". »

Zajęcia w pierwszy tydzień gorących wakacji w bibliotece w Cielczy pokazały piękno letnich polskich kwiatów. »

Nasza biblioteka jest jedną z 50, które wezmą udział w programie edukacyjnym „EkoPaka – zamykamy obieg surowców” organizowanym przez INTERSEROH Organizację Odzysku Opakowań. »

Zawsze przed wakacjami członkowie DKK czytają książki związane z Ziemią Jarocińską. Tym razem była to książka Ilony Kaczmarek "Ignacy Niedźwiedziński - ksiądz, społecznik, honorowy obywatel Jarocina". »

Poza książkami i przejściem questu, można było zrobić powstańcze rozetki i flagi, wykopać skarby z piasku, zasmakować potraw kuchni wielkopolskiej oraz wziąć udział w różnych aktywnościach, nie tylko historycznych, przygotowanych przez mieszkańców Mieszkowa oraz zwiedzić Izbę Pamięci Powstania Wielkopolskiego. »

Powrót na górę