W czasie pierwszego spotkania z cyklu "Podziel się z nami swoimi pasjami" o swojej kolekcji agatów opowiadał Antoni Grzybek, który zbiera je już od ponad 40 lat. »

Ewa Wachowicz, Miss Polonia, rzeczniczka rządu Waldemara Pawlaka i producentka programów kulinarnych gościła w Jarocinie na zaproszenie jarocińskich seniorów. »

Autor książek dla dzieci spotkał się ze swoimi czytelnikami w Oddziale dla Dzieci i w Filii nr 3 w Jarocinie. Podczas spotkań dzieci miały niepowtarzalną okazję porozmawiania z autorem swoich lektur szkolnych (albowiem dwa tytuły Grzegorza Kasdepke są w kanonie lektur szkoły podstawowej) na temat tego jak powstaje książka, skąd się biorą pomysły i jak nazywa się miejsce, w którym książki powstają (pisalnia) ale także dowiedziały się skąd się biorą dzieci według np. przedszkolaków (z marketów a bliźniaki to wyłącznie z „Piotra i Pawła” lub ze specjalnej plantacji koło Kalisza). »

Uczniowie klasy III B z Zespołu Szkół w Wilkowyi dowiedzieli się w jaki sposób wytwarza się aluminium, do czego jest wykorzystywane i jak działa recykling tego metalu. »

Uczniowie klasy pierwszej przeszli test na czytelników biblioteki publicznej. »

Ta sobota była bardzo robocza - wszystko za sprawą Centrum Praktyk Edukacyjnych z Poznania i warsztatom z budowania partnerstwa miedzy sektorem edukacji i kultury. wymiany doświadczeń, prowadzenia diagnozy lokalnej społeczności, refleksja nad jej potrzebami oraz praca na problemie/zmianie. »

Pasownaie uczniów klas pierwszych na czytelników Biblioteki w Golinie z baśniami Andersena w tle. »