Tajemnice książek

Tajemnice książekBibliotekę w Cielczy niespodziewanie odwiedziła klasa II b Szkoły Podstawowej w Cielczy, aby zobaczyć jakie rodzaje książeczek znajdują się w bibliotece.

Niektóre dzieci ze zdziwieniem przekonały się, że mogą być książeczki składające się jak harmonijka, inne w formie 3-D bardzo kolorowe i pięknie rozkładane, książeczki z rozsuwanymi kartkami ukrywające w swym wnętrzu różne niespodzianki, książka z czarnymi stronami, w której ilustracje rozpoznaje się dotykiem i wiele innych. Jednak największy zachwyt dzieci wzbudziła książka "Co kryje las" , w której ilustracje ogląda się przez zielone, niebieskie i czerwone szkiełka. Można wtedy zobaczyć jakie skrywane  tajemnice ujawnia las bystremu obserwatorowi. Na koniec mali czytelnicy  sami szukali ciekawych książek a wizyta pokazała im, że w bibliotece również można odkryć wiele tajemnic.