Biblioteka

Z okazji zbliżającej się Wielkanocy bibliotekę w Witaszycach odwiedziła klasa II a, z chłopcem z Ukrainy o imieniu Andriej. »

Już niedługo Wielkanoc, dlatego do biblioteki w Wilkowyi na głośne czytanie przybyły 4-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni, z dziewczynką z Ukrainy. »

Tym razem ukraiński czwartek w wersji wyjazdowej. Odwiedziliśmy Planetarium w Potarzycy, które w tym roku obchodzi 30-lecie swej działalności. Mogliśmy uczestniczyć w seansie astronomicznym pod kopułą oraz obejrzeć Astronomiczny Ogród. »

Bajka o Fenku, który wraz z rodzicami pracował w ogrodzie, wprowadziła dzieci z przedszkola w Wilkowyi w temat wiosennych prac na świeżym powietrzu. Dzieci miały także okazję przyjrzeć się kilku narzędziom ogrodniczym. Na zakończenie wykonały pracę plastyczną – bukieciki z żółtymi i niebieskimi kwiatami. »

Wiosenne gąsienice, puzzle, słomkowe klocki i roblox oto gama zajęć na ukraińskim czwartku. Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy na kolejne. »

Z okazji zbliżającego się Dnia Dinozaura bibliotekę w Witaszycach odwiedziła grupa przedszkolaków pod opieką pani Marleny Kałużnej. »

19 lutego przypadała 550 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika. Z tej okazji odbyły się w naszej bibliotece zajęcia z dziećmi z przedszkola Bajeczka. Pierwsza część spotkania odbyła się w bibliotece, a na drugą przeszliśmy z dziećmi do ich sali w przedszkolu. »

Biblioteka w Golinie z wakacyjną wizytą u przedszkolaków. Było głośne czytania "Brzydkiego kaczątka" oraz gry i zabawy, a na koniec dzieci wykonały zakładki ze starych, zaczytanych i zniszczonych już książek. »

W czwartek przed feriami z okazji Dnia Australii bibliotekę w Witaszycach odwiedziła klasa I a, do której uczęszcza jeden chłopiec z Ukrainy o imieniu Nazar. Po wysłuchaniu książki pt. „Koala, który się trzymał” i rozmowie o jej treści uczniowie poznali wiele ciekawostek związanych z Australią. »

Podczas lekcji bibliotecznej uczniowie kl. 1, ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie, wysłuchali opowiadania o zimowej przygodzie Kubusia Puchatka. »

Powrót na górę