Autorka takich powieści jak: "Podróż ludzi Księgi", "E.E.", "Prawiek i inne czasy", "Szafa", "Dom dzienny, dom nocny", "Lalka i perła", "Gra na wielu bębenkach", "Ostatnie historie", "Anna In w grobowcach świata", "Bieguni", "Prowadź swój pług przez kości umarłych", "Księgi Jakubowe" była gościem biblioteki. »

Co miało wspólnego ludobójstwo Ormian w Turcji i Polaków na Kresach; jak wygląda chaczkar i dlaczego wzór na nim nigdy się nie powtarza; czy poprawność polityczna ma coś wspólnego z prawdą historyczną; skąd się wzięli banderowcy i ich czerwono-czarne flagi można było się dowiedzieć na spotkaniu z księdzem Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim. »

O tym skąd wziął się pomysł na "bycie" dziennikarzem opisującym konflikty zbrojne ale nie korespondentem wojennym, opowiadał Wojciech Jagielski podczas spotkania z czytelnikami w Jarocinie. »

Co to znaczy "zabijać czas", "mieć muchy w nosie" lub "być nie w sosie"? Ile znaczeń ma słowo "zamek" lub "pilot"? O pułapkach języka polskiego podczas spotkań z dziećmi opowiadała Agnieszka Frączek. »