Biblioteka

Małgorzata Zbroszczyk z Biblioteki Publicznej w Chrzanowie pracowała z jarocińską młodzieżą, przekazując cenne wskazówki przed nagrywaniem wspomnień mieszkańców i pracowników dawnej kamienicy. »

Kolejne tajemnice kamienicy odkryte! Sebastian Pluta z Muzeum Regionalne w Jarocinie opowiedział uczniom kl. I Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. T. Kościuszki w Jarocinie o losach osób pochodzenia żydowskiego, zamieszkujących niegdyś Jarocin i jego okolice. Wśród nich byli także dawni właściciele budynku, w którym mieści się teraz Kamienica Kultury. »

Szczelnie wypełniona sala w Kamienicy Kultury na dzisiejszym wieczornym spotkaniu autorskim. Nie ma się co dziwić - naszym gościem był Andrzej G. Kruszewicz, który zabrał nas wszystkich do fascynującego świata zwierząt, odsłaniając przy okazji tajemnicę kamiencznych kopciuszków. »

Warsztaty kuchni żydowskiej za nami. Autorka książki "Żydzi od kuchni. Opowieści wokół rodzinnego stołu" Hanna Merlak wraz z mamą podzieliły się dziś swoimi przepisami i anegdotami. »

Małgorzata Szejnert - reporterka i pisarka. Urodziła się w 1936 roku w Warszawie. Debiutowała w 1972 roku reporterską książką o Ameryce. Współtworzyła "Gazetę Wyborczą", gdzie prawie 15 lat prowadziła dział reportażu. »

O tym, co w PRL-u uchodziło za przyjemność, na którą rzadko można było sobie pozwolić, rozmawialiśmy na spotkaniu z Aleksandrą Boćkowską. Autorka reportażu "Księżyc z pewexu. O luksusie w PRL-u" mogłaby śmiało wykorzystać również wspomnienia uczestników naszego spotkania. »

W ramach projektu „Książki spod lady, czyli tajemnice kamienicy” uczniowie klasy 8c z Zespołu Szkół nr 4 w Jarocinie wzięli pod lupę historię „Sali z kopytem”. »

Andrzej Zawistowski zabrał naszych czytelników w podróż do PRLu i handlu reglamentowanego, kolejek i kartek. Okazuje się, że historia kartek i reglamentacji jest stara jak świat. »

Na tarasie naszej Kamienicy odbyły się fantastyczne warsztaty z book foldingu oraz szycia zakładek. Materiał nietypowy: stare, zniszczone i zaczytane książki, dzięki nowemu przeznaczeniu zyskały drugie życie! »

Powrót na górę