Na tarasie naszej Kamienicy odbyły się fantastyczne warsztaty z book foldingu oraz szycia zakładek. Materiał nietypowy: stare, zniszczone i zaczytane książki, dzięki nowemu przeznaczeniu zyskały drugie życie! »

Prawie 2 godziny spędzone we wspaniałym towarzystwie gwiazd, celebrytów i polityków czasów PRL we wspaniałych gawędach Sławomira Kopra! »

"Ja nie robię w optymizmie" mówił podczas spotkania w Kamienicy Kultury Mikołaj Grynberg. Spotkania, które nie należało do łatwych, poprzedzone projekcją filmu "Dowód tożsamości" - to debiut reżyserski naszego gościa. Zaprosił do rozmów współczesnych Polaków pochodzenia żydowskiego, którzy mierzą się cały czas ze stereotypami i postawami współobywateli wobec historii polskich Żydów oraz holocaustu. »