Spotkanie z ikoną reportażu

Spotkanie z ikoną reportażuMałgorzata Szejnert - reporterka i pisarka. Urodziła się w 1936 roku w Warszawie. Debiutowała w 1972 roku reporterską książką o Ameryce. Współtworzyła "Gazetę Wyborczą", gdzie prawie 15 lat prowadziła dział reportażu.

Pani Małgorzata przyjechała do Jarocina przy okazji naszego projektu "Książki spod lady czyli tajemnicy z kamienicy". A powodem do zaproszenia była książka "My, właściciele Teksasu. Reportaże z PRL-u", wydana w 2013 roku. Uczestnicy szybko przenieśli się do czasów swojej młodości, dzięki zręcznie prowadzonej rozmowie pani Małgorzaty z prowadzącą spotkanie Aleksandrą Pilarczyk. Niezwykle ciepła, skromna osoba z ogromną wiedzą i estymą. Wspaniałe spotkanie, do którego będziemy często powracać...

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Gminy Jarocin.