Smutna historia jarocińskich Żydów

Smutna historia jarocińskich ŻydówKolejne tajemnice kamienicy odkryte! Sebastian Pluta z Muzeum Regionalne w Jarocinie opowiedział uczniom kl. I Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. T. Kościuszki w Jarocinie o losach osób pochodzenia żydowskiego, zamieszkujących niegdyś Jarocin i jego okolice. Wśród nich byli także dawni właściciele budynku, w którym mieści się teraz Kamienica Kultury.

Podczas tego ciekawego wirtualnego spaceru odwiedziliśmy też wiele miejsc, związanych z jarocińskimi Żydami (synagogę, cmentarze, ulice) i poznaliśmy skomplikowane relacje społeczne panujące na przestrzeni wieków.

Spotkanie w ramach projektu "Książki spod lady czyli tajemnice z kamienicy" dofinansowanego ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Gmina Jarocin.