Opowieści zza ściany

Opowieści zza ścianyMałgorzata Zbroszczyk z Biblioteki Publicznej w Chrzanowie pracowała z jarocińską młodzieżą, przekazując cenne wskazówki przed nagrywaniem wspomnień mieszkańców i pracowników dawnej kamienicy.

Po warsztatach, podczas których uczestnicy zapoznali się z tym jak ustawić kamery (telefony komórkowe), jak pytać i jakie pytania zadawać aby prelegenci czuli się swobodnie i komfortowo, młodzi amatorzy dokumentu przystąpili do akcji. Uzyskaliśmy zgody cztrech osób do stworzenia nagrań: dawnego mieszkańca pana Władysława Cuprycha, sprzedawczyń w dawnych sklepach spółdzielni ZGODA Barbary Pluty i Magdaleny Deichsler oraz syna właściciela zakładu szewskiego Kazimierza Galewskiego, Rafała Galewskiego. Mamy też pisemną opowieść miłosną państwa Aliny i Sylwestra. 
Wszystko to zostanie opracowane w formie filmu oraz folderu, które uroczyście zostaną zaprezentowane 28 grudnia 2022, w Kamienicy Kultury.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Gminy Jarocin.

Powrót na górę