Uczestnicy bibliotecznych zajęć zostali zaproszeni do rozpoznawania przedmiotów zgromadzonych w rupieciarni i omówieniem ich przeznaczenia. Dopasowywali też przedmioty w odpowiedniej kolejności do nazwy - do wygrania było "oko Pana Kleksa". Bawiliśmy się też z hula-hopami i przędliśmy litery! »

Kocie szaleństwo w naszej bibliotece! Dosłownie - chętnych na warsztaty tworzenia kocich magnesów było tyle, że trzeba było stworzyć aż 4 grupy i w każdej był komplet. Tworzyli mali i duzi, i całkiem duzi z pomocą mamy, taty, babci, cioci lub bez pomocy! »

Weekend z DKK. Najpierw spotkanie z książką "Drugi mąż czwartej żony" Waldemara Kuligowskiego. Poznajemy w niej historię małżeństw między innymi z Indii, Nepalu, Malezji, Chin - często bardzo inną niż takie do jakich jesteśmy przyzwyczajeni w naszym kręgu kulturowym. Jedno spotkanie to dla nas mało i w sobotę spotkaliśmy się na koncercie Błażeja Króla. Kto nie był niech żałuje! W marcu czytamy "Jedz i żyj zgodnie z porami roku" Bożeny Żak-Cyran. Naszym gościem będzie dietetyk Marta Kłopocka z "Pora na banana". »

W ramach współpracy ze szkołą bibliotekarka z Filii w Wilkowyi zorganizowała zajęcia dla dzieci z półkolonii z Zespołu Szkół Zaradni Odważni Oryginalni. Hasłem tegorocznych ferii zimowych jest Akademia Pana Kleksa, dlatego na początku dzieci zapoznały się z książką Jana Brzechwy. »

Z Panem Kleksem bawiły się też w filii w Golinie tamtejsze przedszkolaki! Były wiersze, piosenki z starszej adaptacji filmowej, kolorowanki i zabawa w robienie kleksów! »

Nasze zajęcia podczas ferii związane z Akademią Pana Kleksa cieszyły się ogromnym zainteresowaniem! Panie bibliotekarki stworzyły niesamowitą atmosferę zapraszając dzieci do laboratorium Pana Ambrożego! »

W filii w Golinie dzieci bawiły się razem z Panem Kleksem. Były puzzle, kolorowanki i tworzenie walentynkowych serduszek z piegów. Dzieci mogły też pograć w planszówki! »

Dzisiaj do Akademii Pana Kleksa zawitały dzieci z półkolonii z Zespołu Szkół Społecznych z Jarocina. Wysłuchały niezwykłej opowieści szpaka Mateuszka. Dowiedziały się gdzie mieszkają wilki, że stanowią gatunek chroniony. Poznały znaczenie określenia wataha, basior i wadera i dlaczego wilki wyją do księżyca. »

Kolejny dzień ferii z Kleksem w Oddziale dla Dzieci spędziły przedszkolaki z „Marcinka” z Jarocina. Z okazji Walentynek kodowały serce z kolorowych kleksów. Na iPad'ach układały puzzle z „Panem Kleksem” oraz wykonywały obrazki z kleksów. »

Dzisiaj dzieci odwiedziły laboratorium Pana Kleksa. Żeby tam się dostać , musiały pokonać tajemniczy tunel. W samym laboratorium mali goście zobaczyli jak można domowym sposobem zrobić eksperyment z lawą, lampę lawową, grające jabłko, czy deszcz w słoiku! Nasi goście byli zachwyceni. »