Glany - symbol Jarocina

Glany - symbol JarocinaDzisiaj bibliotekarki z Filii w Wilkowyi zorganizowały spotkanie z uczniami klasy piątej z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni.

Dzieci zapoznały się z książką Joanny Jodełki "Jarocin dla dzieci. Gra spacerowa". Dowiedziały się o jakich ważnych miejscach w naszym mieście  można tam przeczytać. Następnie piątoklasiści, wraz z nauczycielem historii, wyrzeźbili z masy solnej jarocińskie glany.

Warsztaty odbyły się w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Jarocin na rok 2019 realizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jarocinie we współpracy z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Jarocin.