Małgorzata Szejnert - reporterka i pisarka. Urodziła się w 1936 roku w Warszawie. Debiutowała w 1972 roku reporterską książką o Ameryce. Współtworzyła "Gazetę Wyborczą", gdzie prawie 15 lat prowadziła dział reportażu. »

W środowe popołudnie w bibliotece w Witaszycach odbyło się spotkanie autorskie z regionalistką Jadwigą Podeszwą.
Członkowie i sympatycy Klubu Dyskusyjnego zapoznali się z twórczością autorki. Pani Jadwiga opowiedziała pokrótce o wszystkich swoich publikacjach.
»

O tym, co w PRL-u uchodziło za przyjemność, na którą rzadko można było sobie pozwolić, rozmawialiśmy na spotkaniu z Aleksandrą Boćkowską. Autorka reportażu "Księżyc z pewexu. O luksusie w PRL-u" mogłaby śmiało wykorzystać również wspomnienia uczestników naszego spotkania. »

W festiwalową niedzielę tuż p mszy za zmarłych muzyków można było spotkać się z Maciejem Sikorskim. Ruiny kościoła św. Ducha doskonale nadały się na spotkanie o uzależnieniu od narkotyków, o nawróceniu. Maciej Sikorski pochodzi z Góry niedaleko Jarocina, a teraz mieszka w Krakowie, gdzie ma rodzinę i prowadzi Teatr Exit dla osób z niepełnosprawnościami. »

Prawie 2 godziny spędzone we wspaniałym towarzystwie gwiazd, celebrytów i polityków czasów PRL we wspaniałych gawędach Sławomira Kopra! »