Maria Alyokhina – rosyjska aktywistka, członkini zespołu Pussy Riot, 17 sierpnia 2012 roku została skazana za "chuligaństwo motywowane religijną nienawiścią" za występ w moskiewskiej katedrze Chrystusa Zbawiciela i skazana na dwa lata więzienia - była gościem spotkania w Kinie Echo. Spotkanie poprowadził dr hab. Wiesław Wacławczyk, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika z Toruniu. »

I kolejny podróżniczy weekend za nami. I znowu było intensywnie zarówno jeśli chodzi o ilość wydarzeń jak i wywołanych wrażeń, emocji i...zapachów i aromatów. »

Za nami pierwszy wakacyjny weekend i pierwsze wydarzenia w ramach projektu Podróżniczy regał na nudę, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Nardowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin. »

Oj, nie mogliśmy naszego gościa wczoraj wypuścić - mnóstwo pytań, cudowne opowieści i przykłady kobiet walecznych, bohaterskich i zwyczajnych, o których historia milczy, a którym wiele zawdzięczamy »

O tych geograficznych wyspach ale i życiowych, wspomnieniach, które są dla człowieka kotwicami opowiadała Magdalena Zawadzka. »

Natalia Budzyńska w rozmowie z bratem Kordianem o świętym Albercie Chmielowskim - tak wyglądało sobotnie popołudnie w Bibliotece Głównej w Pałacu Radolińskich, gdzie odbyło się spotkanie wokół biografii brata Alberta. »

O kobietach i ich prawach dawniej i dziś rozmawiano w Bibliotece Głównej w Pałacu Radolińskich z Anną Dziewit-Meller. »

"Damy dziewuchy dziewczyny- historia w spódnicy" to książka nietypowa, mówi o kobietach, które w swoim życiu zrobiły bardzo wiele, pomimo dyskryminacji spełniały swoje marzenia i miały duży wpływ na otaczającą Je rzeczywistość. »