Biblioteka

Takiego wydarzenia w naszej bibliotece nie było! »

O pasji jaką jest gotowanie dla dziennikarza, który nie jest kucharzem, o wyższości kuchni lokalnej nad narodową (której tak właściwie nie ma), o pizzy z ananasem i rodzynkach w serniku, rosole, bigosie, żurku i schabowym. »

W miniony czwartek naszym gościem była Natalia Budzyńska, która opowiadała o swoim wuju - Alfredzie Trzebinskim, który w czasie II wojny światowej był lekarzem SS oraz o rodzinnym tabu, jakie naruszyła pisząc swoją książkę. »

Spotkanie z Elizą Piotrowską we filii w Mieszkowie zakończyło cykl spotkań z pisarzami w ramach projektu „Regał na nudę. Twórczyni "Cioci Jadzi" z humorem opowiadała o swoich książkach, spotkaniach z czytelnikami i niezwykłym życiu w odległej Brazylii. »

W piątek filię nr 2 odwiedził długo wyczekiwany gość, autor książek dla dzieci i młodzieży - Rafał Witek. Pierwsze spotkanie skierowane było do dzieci z klas pierwszych i trzeciej. Autor przybył do nas z tajemniczą walizką podróżną, której zawartość stała się doskonałą formą zabawy. »

W środę 5 czerwca gościliśmy w naszej bibliotece Annę Czerwińską-Rydel autorkę książek dla dzieci i młodzieży. Pisarka spotkała się z przedszkolakami dwukrotnie. Dzieci wysłuchały historii o Nutce i Bemolu, a także rozmawiały z autorką o ich prawach na podstawie usłyszanego opowiadania z książki. »

Małgorzata Strękowska-Zaremba, autorka znanych i poczytynych książek dla dzieci, odwiedziła Jarocin. »

Do czego potrzebna nam wyobraźnia, co nam daje i w czym pomaga dowiedzieli się czytelnicy filii nr 3 w Jarocinie od Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. »

Anna Sójka autorka m.in. książek "Szkoła czarownic" i "Wakacje czarownic" spotkała się ze swymi czytelnikami w Bibliotece w Cielczy. »

Powrót na górę