Anna Sójka autorka m.in. książek "Szkoła czarownic" i "Wakacje czarownic" spotkała się ze swymi czytelnikami w Bibliotece w Cielczy. »

W rozmowie z Aleksandrą Pilarczyk, Dorota Masłowska przyznała, ile kosztował ją nagły sukces pierwszej książki "Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną" i że wciąż czuje cień tej powieści. Od tego czasu minęło 17 lat i nasz gość nie próżnował artystycznie. »

Maja Kłodawska - vlogerka prowadząca blog książkowy na YouTube, promujący literaturę dla młodzieży, odwiedziła Jarocin. »

9 maja grupa MDKK działająca przy filii nr 2 udała się do JOK Jarocin na warsztaty z Mają Kłodawską. Maja Kłodawska jest autorką vloga poświęconego książkom. »

Za nami kolejne spotkanie z cyklu "Nie taka inność straszna...". Tym razem naszymi gośćmi były Barbara Turek i Dominika Frydrych. Barbara jest osobą niepełnosprawną, zaś Dominika pomogła napisać książkę o jej radzeniu sobie z niepełnosprawnością. »

Przeciętny obywatel PRLu nie miał zielonego pojęcia, że instrukcja obsługi jego pralki FRANI przeszła przez ręce cenzora. »

Stanisław Janicki - ikona telewizji i kopalnia wiedzy o kinie lat międzywojennych był gościem naszej biblioteki i Stowarzyszenia Jarocin XXI. »

Na to pytanie próbowała odpowiedzieć profesor dr hab. Wanda Krzemińska, jarocinianka, absolwentka jarocińskiego ogólniaka, filolog i specjalistka od komunikacji. Pochyliła się nad frapującym tematem koegzystencji ludzi i robotów. »