Szalone ferie w bibliotece

Szalone ferie w biblioteceW czasie ferii biblioteka w parku przygotowała dla swoich uczestników wiele niespodzianek.

Picturebook w bibliotece czyli książka obrazkowa Iwony Chmielewskiej pt. "Cztery zwykłe miski", z którą zapoznały się dzieci, cieszyła się dużym powodzeniem. Dowiedziały się, że w takich książkach słowa i obrazy są równorzędne. Słowa bez obrazu tracą sens, a obraz bez słów jest niepełny. Z materiałów recyklingowych dzieci wykonały laurki dla Babci i Dziadka.
Uczestników wakacji zimowych zapoznano także z aplikacją mobilną Legendoczytacze na szlaku, a później udano się spacerkiem pokonując trasę Questu Legendoczytacze na szlaku niepodległości .

Balonowe love - urozmaiceniem kolejnego dnia ferii były zabawy balonowe i sprawnościowe. Dzieci wykonały dla babci i dziadka balonowe kwiaty ale zadbały również o siebie. Bawiły się tworząc miecze, hełmy, psy, łabędzie i serca. Po balonowych zmaganiach wielką radość sprawiły dzieciom rzuty piłeczką do celu. Im więcej strąconych papierowych kubków, tym większa radość.

Dzień Pisma Ręcznego – następny dzień ferii w bibliotece upłynął pod hasłem pisma ręcznego. Po krótkim zapoznaniu z historią i rodzajami pisma młodzi skrybowie sami przystąpili do pracy. Największe zainteresowanie wzbudziło pisanie gęsim piórem. Kleksy na palcach świadczyły o dobrej zabawie. Trudniejsze okazało się pisanie na plecach. Zwykły KWIAT zamienił się wówczas we FNIPT . Skomplikowane okazało się również rysowanie słonia pod dyktando kostki do gry  oraz wełniana pajęczyna "Kto tak jak ja lubi...". Dużą dawkę ruchu zapewniły "Gorące krzesła" i "Ogonki.

Były również zimowe zabawy. Dzieci wysłuchały opowiadania "Krecik i bałwanek" po czym  układały puzzle, bawiły się w kulig,  a na koniec rozgorzała bitwa na śnieżki. W zabawach w czasie ferii uczestniczyło 50 osób.