Przedszkolaki z Mieszkowia stworzyły w czasie spotkania w bibliotece kolorowy, papierowy pociąg. »

Jak świętować to świętować! Na 70-tych urodziny jarocińskiej biblioteki były tłumy gości! »

Ile Airbusów zmieściłoby się w Titanicu? Kto gotuje na statku? Jak nazywa się wielki morski ptak? Jaki sygnał radiowy został nadany z tonącego Titanica? »

Poza książkami i przejściem questu, można było zrobić powstańcze rozetki i flagi, wykopać skarby z piasku, zasmakować potraw kuchni wielkopolskiej oraz wziąć udział w różnych aktywnościach, nie tylko historycznych, przygotowanych przez mieszkańców Mieszkowa oraz zwiedzić Izbę Pamięci Powstania Wielkopolskiego. »

"W ludziach widzę przyjaciela" tak mówiła o sobie Pani Krystyna Henczel w czasie spotkania autorskiego w filii w Mieszkowie. »