Mimo pandemii biblioteki działają i się wspierają - zwłaszcza te w powiecie jarocińskim. »

W bibliotece głównej przeprowadzono 2 lekcje biblioteczne on-line z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Kolejne lekcje, prosto z klas Zespołu Szkół nr 5 w Jarocinie, przeprowadzono dla uczniów w wersji on-line także. »

Z okazji Święta Zakochanych w naszych bibliotekach, obok akcji Randka w ciemno z książką, odbyła się druga akcja - czytelnicy, którzy w poniedziałek i wtorek - ostatnie dni karnawału - odwiedzili nasze placówki otrzymali w prezencie książkę "Opowiadania" Jadwigi Podeszwy »

Przez cały luty zapraszamy naszych czytelników na randki w ciemno z książką w naszych bibliotekach. »

Od 1 lutego 2021 zostają przywrócone kary za przetrzymane książki. »

7 miejsce w Polsce i 2 w Wielkopolsce w Rankingu Bibliotek "Rzeczpospolitej" i Instytutu Książki - to nasz wynik na ten trudny 2020 rok! »

Firma Good Books oraz Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej ogłosiła konkurs dla bibliotek, a właściwie dla bibliotekarek i bibliotekarzy - każda osoba, która wysłała wierszyk na ten temat otrzymała do swojej biblioteki zestaw książek i ulotki. »