Ze względu na obowiązujące obostrzenia i niemożność bezpośredniego kontaktu z naszymi czytelnikami - Biblioteka w parku rozpoczęła spotkania online w aplikacji Messenger. Czytelniczki przy kawie rozmawiały o czytanych i polecanych książkach. »

Informujemy, że w związku z zagrożeniem koronawirusem wszystkie nasze biblioteki będą nieczynne od 12 marca aż do odwołania. Jednocześnie terminy zwrotu wypożyczonych książek będą przedłużane. »

Chwilowa zamiana klawiatury na gęsie pióro pozwoliła uczniom popracować nad charakterem pisma ręcznego. Pióra okazały się również wdzięcznym elementem zabaw ruchowych. »

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Marcinek" w Jarocinie odwiedziły książkowe królestwo czyli oddział dla dzieci, w którym poznały tajniki zawodu bibliotekarza. »

Uczniowie kl. 5 ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie uczestniczyli w spotkaniu o "Tradycjach Bożonarodzeniowych", które poprowadziła Renata Królak z Muzeum Regionalnego w Jarocinie. »