W dniach 18-19 stycznia odwiedzili nas uczestnicy półkolonii zimowych z Fundacji Rozwoju Południowej Wielkopolski. »

Dzieci z Rodzicielskich Poranków zaproszono na Mikołajki do Ośrodka Wspierania Rozwoju, Edukacji i Terapii Dziecka w Jarocinie. Przygotowano dla nich zabawy sensoryczne, przedsionkowe, proprioceptywne, dotykowe, a także platformę do huśtania, topek do kręcenia i basen z kulkami. »

Gośćmi Oddziału dla Dzieci byli uczniowie z klasy 2B Szkoły Podstawowej nr 2 z Jarocina. Wprowadzając dzieci w świąteczny klimat zaproszono je do zabaw na macie edukacyjnej, na której kodowali Mikołaja oraz za pomocą kolorowych kartoników tworzyli wigilijną opowieść. »

W bardzo miłej i przedświąteczne atmosferze, odbyły się warsztaty robienia Zimowych lampionów. Każdy uczestnik wykonał lampiony nie tylko dla siebie, ale również dla bliskich. »

W tym roku uroczystości związane z imieninami Jarocina, którego patronem jest święty Marcin miały wyjątkową oprawę! Biblioteka wspólnie z Fundacją 750-lecia Jarocina była częścią tego wydarzenia. »

Nasza biblioteka znalazła się w gronie bibliotek, które otrzymały dofinansowanie w ramach Kierunku interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych Priorytetu 1. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025. »

W wietrzny i deszczowy dzień odwiedzili nas uczniowie kl.3 SP nr 4 aby uczestniczyć w jesiennych zajęciach "Spotkanie w lesie". Dzieci zwiedziły bibliotekę, wysłuchały tytułowego opowiadania i chętnie uczestniczyły w zabawach logicznych oraz ruchowych. »