Uczestnicy warsztatów "Legendoczytacze na szlaku" z filii w Mieszkowie spotkali się po raz ostatni. Tym razem mieli okazję zapoznać się z nową aplikacją na temat lokalnych legend. »

Na ostatnich warsztatach "Legendoczytacze na szlaku" prowadzonych przez Błażeja Ciesielskiego uczestnicy dowiedzieli się jak korzystać i odczytywać kody QR. »

Nowy rok szkolny w przedszkolu rozpoczęliśmy od wizyty w jesiennym lesie. Zadaniem dzieci było rozpoznać o jakim zwierzątku mówi przeczytany fragment książeczki. »

Korzystając z pięknej pogody, członkinie Klubu Seniorek w Wilkowyi udały się szlakiem legend na spacer leśnymi ścieżkami Wilkowyi. »

Uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie, należące do Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii nr 2, brały udział w warsztatach pisania notatek i relacji w Poznaniu. »

Pan Michał Czerniawski, prowadzący zajęcia wyjaśnił dzieciom, że historia to nie tylko źródła historyczne materialne, ale także źródła niematerialne, np. legendy. »

O tym jak bezpiecznie poruszać się na drodze i w drodze do przedszkola czy biblioteki dowiedziały się nowe grupy przedszkolaków w filii nr 2 w Jarocinie. »

Dyskusyjny Klub Książki rozpoczął dziesiąty sezon swoich spotkań. Na wrześniowym spotkaniu mówiliśmy oczywiście o wakacjach i lekturach wakacyjnych. »