Tak łączymy pokolenia w Jarocinie! Niecodzienne wydarzenie w ramach imprez towarzyszących Jarocin Festiwal 2017 - spektakl z muzyką na żywo zespołu Variété z udziałem jarocińskich seniorów! »

Wczoraj jarocińską bibliotekę odwiedziła grupa 25 bibliotekarek i bibliotekarzy z Turcji. Przyjechali na kilka dni do Polski aby odwiedzić biblioteki publiczne w Polsce, spotkać się z bibliotekarzami i wymienić się dobrymi praktykami. »

Podczas ostatnich wakacyjnych zajęć w bibliotece w Cielczy uczestnicy wykonali elementy do XVIII fotobudki oraz kolorowe wachlarze z papierowych talerzyków. »

Kolejne wakacyjne zajęcia w filii w Cielczy związane były z Rokiem Rzeki Wisły. Pierwszym zadaniem dzieci było ułożenie dużych puzzli przedstawiających kontury Polski i Wisły. »

Kolejne spotkanie wakacyjne w Filii nr 2 w Jarocinie upłynęło także w wodnej atmosferze. »

W kolejnym etapie wyprawy po Wiśle w filii nr 2, dopłynęliśmy do Warszawy. Dzieci z uwagą wysłuchały legendy Wandy Chotomskiej o Warsie i Sawie. »

Przedszkolaki z "Marcinka" odwiedziły Bibliotekę dla Dzieci, gdzie wysłuchały bajki "Nad jeziorem", która opowiadała o zachowaniu bezpieczeństwa podczas wakacji. »

Kolejne wakacyjne zajęcia z dziećmi z półkolonii szkolnych w Filii w Wilkowyi upłynęły pod hasłem "Akademii Przyjaciół Pszczół". »

Oddział dla Dzieci zorganizował zajęcia wakacyjne dla grupy z Wojciechowa. Przygotowano dla nich prezentację gier planszowych. »