Misie z Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie odwiedziła pani Monika z Biblioteki w Parku. Zaprosiła dzieci do obejrzenia teatrzyku ksmishibai Juliana Brudzewskiego „O Panach Palcach”, podczas którego świetnie się bawiły własnymi paluszkami. »

Kapelusz, Cukierek , drzewo i na dodatek Julek ? Co łączy te wyrazy miała okazję sprawdzić klasa III b Szkoły Podstawowej w Cielczy na lekcji w bibliotece. »

Z okazji Dnia Bociana Białego bibliotekarka wybrała się do miejscowego przedszkola. Po uważnym wysłuchaniu książki: „Bociek i okulary” rozmawialiśmy o jej treści. »

W związku z przypadającą w maju 180. rocznicą urodzin Marii Konopnickiej oraz tym, że Rok 2022 jest Rokiem Marii Konopnickiej, na zajęcia do biblioteki w Wilkowyi przybyły 6-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. »

Dzień Mamy, to dzień wyjątkowy. W trakcie spotkania z klasą Ia dzieci wysłuchały opowieści o rodzinie, pt. "Moja mama, mój tata" Małgorzaty Swędrowskiej, łączyły w pary najbardziej znane powiedzenia o mamie, o rodzinie. A prezentem dla mamy była własnoręcznie wykonana ramka z rysunkiem swojej rodziny. »

Tajemnice Kamienicy odkrywali dziś uczniowie klasy IV i V z Akademii Dobrej Edukacji. Ekspresowo rozwiązali zadania z Escape Roomu po czym z entuzjazmem oddali się zabawie w "Kodowanie na dywanie" i odkrywanie kart regionalnego momory. »

Podczas, gdy ósmoklasiści pisali egzamin z matematyki. Uczniowie klasy VI i VII Akademii Dobrej Edukacji spędzili przedpołudnie w Kamienicy Kultury. Zapoznali się z warsztatem bibliotekarskim. Były też zabawy: kodowanie, regionalne memory i mandale z nakrętek. »

Czy mama może być czasami zmartwiona i smutna? W jakich sytuacjach jest uśmiechnięta i wesoła, a co może ją denerwować? »

Grupa Myszki z Przedszkola Marcinek w Jarocinie odwiedziła dziś Kamienicę Kultury. Okazją do spotkania był Światowy Dzień Kosmosu. »