Biblioteka — świat w jednym miejscu to tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek. Z tej okazji witaszycką bibliotekę odwiedziła klasa II b. »

W ramach Tygodnia Bibliotek kolejna grupa przedszkolaków z Goliny bawiła się w podróżowanie w bibliotece. Tym razem dzieci z pomocą globusa udały się w podróż do Australii! »

Lekcja biblioteczna z klasą V Szkoły Podstawowej w Cielczy dotyczyła historii pisma i książki. Jak powstawały pierwsze książki i z jakich materiałów opowiedziała uczniom bibliotekarka, a później uczniowie obejrzeli krótką prezentację. »

Co roku Tydzień Bibliotek stwarza miłą okazję do spotkania z czytelnikami. Tym razem przebiegał on pod hasłem „Biblioteka – Świat w jednym miejscu”. Swoją bibliotekę odwiedziły zatem dwie wesołe grupy z Przedszkola w Mieszkowie. »

W Tygodniu Bibliotek w tym roku pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”, Filia w Wilkowyi zorganizowała wycieczkę dla uczniów klasy II z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. »

Biblioteka - świat w jednym miejscu! tak brzmi hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek. O tym, że dzięki bibliotece możesz znaleźć się w każdym zakątku świata dowiedziały się dzieci z klasy II a ze szkoły w Golinie, którzy odwiedzili tamtejszą filię biblioteczną. »

Dzisiaj gościliśmy uczniów z kl. IV i V z Akademii Dobrej Edukacji w Jarocinie. Spotkanie odbyło się w ramach działalności Punktu Informacji Turystycznej, który działa w Kamienicy Kultury. »

W piękne majowe przedpołudnie odwiedziła nas młodzież z Zespołu Szkół Społecznych. Uczniowie klas 7. i 8. zwiedzili jarocińską starówkę. »

Podczas wizyty dzieci dowiedziały się jak powstaje książka, jaką drog musi przejść zanim trafi do czytelnika, a teatrzyk kamishibai pomógł im pozna zasady korzystania z biblioteki. »

Dziś bibliotekę w Golinie odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Golinie. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania "Niedźwiadek akrobata". »