"Powstanie Wielkopolskie na Ziemi Jarocińskiej" to nazwa wystawy, którą prezentujemy dzięki Muzeum Regionalne w Jarocinie w Sali Zgody w Kamienica Kultury. »

W czwartek bibliotekę w Golinie odwiedziły przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola w Golinie. Dzieci wysłuchały opowiadania o "Najpiękniejszej choince". »

Polscy piłkarze w meczu z Arabią Saudyjską byli zwycięscami czy zwycięzcami? Szóstego grudnia obchodzimy Mikołajki czy mikołajki? »

Na mikołajkowe warsztaty do Kamienicy Kultury wybrały się również dzieciaki z kl. II Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Jarocinie. Różnorodność działań podczas zajęć dała możliwość dobrej zabawy wszystkim uczestnikom warsztatów. Było konstruowanie wieży, ozdabiane gwiazdek oraz chwila relaksu z dobrą książką. »

Kolejne tajemnice kamienicy odkryte! Sebastian Pluta z Muzeum Regionalne w Jarocinie opowiedział uczniom kl. I Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. T. Kościuszki w Jarocinie o losach osób pochodzenia żydowskiego, zamieszkujących niegdyś Jarocin i jego okolice. Wśród nich byli także dawni właściciele budynku, w którym mieści się teraz Kamienica Kultury. »

Kreatywne i integracyjne zajęcia w strefie dla młodzieży zorganizowaliśmy dla klasy II Technikum Rachunkowości z Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 Jarocin. Trochę ruchu było przy tworzeniu wizytówki dla siebie nawzajem, a potem młodzież budowała ekologiczny pojazd napędzany... balonikiem. »

Mikołajki w Kamienicy Kultury przebiegły w miłej i sympatycznej atmosferze.
Świąteczne życzenia wpisywali wczoraj na swoich choinkach uczniowie klasy II ze Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Jarocinie.
»

W towarzystwie przedszkolaków z Potarzycy świętowaliśmy w Kamienicy Kultury Dzień Pluszowego Misia. Było misiowe czytanie, misiowe zabawy, kolorowanie i karmienie misia. »