Dzisiaj rano w bibliotece w parku rozbrzmiewał Krasnoludkowy koncert na bum bum rurkach a wykonawcami byli przedszkolacy z „Marcinka”. »

W ramach współpracy ze szkołą w bibliotece w Wilkowyi zostały zorganizowane zajęcia z dziećmi z półkolonii szkolnych. Spotkanie przypadło w piątek 1 lipca w Światowy Dzień Psa. »

Na kolejne spotkanie „Podróże z wyobraźnią” wybraliśmy się do Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie. Uczniowie zapoznali się z twórczością Rafała Witka, który już niedługo odwiedzi ich szkołę. Wysłuchali jednej z historyjek „Jestem dużym Tatą, ale czasami udaję kota”. »

W trakcie „Podróży z wyobraźnią” dotarliśmy do przedszkolaków z oddziałów Niepublicznego Przedszkola „Tęcza” Radlinie. W głośnych czytaniach towarzyszyli nam bohaterowie książek Wojciecha Widłaka – pies Pypeć, kaczka Katastrofa, mucha Bzyk-Bzyk, oraz dziewczynka Marta i ufoludki. »

Seria „Czytam sobie”, to książeczki przyjazne dzieciom, ułatwiające naukę czytania, dostosowane poziomem do możliwości małego czytelnika. »

Akcja „Nowe horyzonty edukacji filmowej” prowadzona przez Kino Echo Jarocin im. Piotra Łazarkiewicza w Jarocinie zakłada wprowadzenie uczniów w świat literatury i rozbudzenie zamiłowania do czytania książek i oglądania filmów jako tekstów opartych na strukturze narracyjnej. »

Dzieciom z Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie przedstawiono w teatrzyku Kamishibai bajkę o Kici Koci, która zakłada zespół muzyczny. »

W ramach projektu "Podróże z wyobraźnią" rozpoczęłyśmy cykl wyjazdowy. Tym razem odwiedziłyśmy dzieci ze szkół w Siedleminie i Roszkowie. »