Ferie w filii nr 2 rozpoczęliśmy od zrobienia własnej gry, wzorując się na grze planszowej Bałwanek z dwutygodnika Świerszczyk. »

W Bibliotece w Golinie było kocio i walentynkowo a także wiosennie. Na początku było słowo czyli czytanie fragmentów książek. A potem zajęcia, nawet mimo braku prądu. »

W ramach współpracy ze szkołą w Filii w Wilkowyi, w pierwszy dzień ferii, zorganizowane zostały zajęcia z dziećmi z półkolonii szkolnych. »

W pierwszy dzień ferii Bibliotekę w Golinie odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola. Spotkaniu towarzyszyła książka "Marysia i psotny kotek". »

Stare gry i zabawy podwórkowe - oto co zaproponowano najmłodszym czytelnikom w Filii nr 1 "Pod Ratuszem". »

"Reportaż to zobaczenie rzeczywistości na własne oczy, wyjście zza biurka" tak pisze reportaże Marcin Kołodziejczyk, o czym mogliśmy przekonać się czytając lutową lekturę Dyskusyjnego Klubu Książki "Bardzo martwy sezon. Reportaż naoczne". »

Biblioteka w Cielczy od sześciu lat włącza się do tematycznych nocy organizowanych przez szkołę. Rozpoczynająca ferie zimowe noc z 9/10 lutego przeniosła nas w baśniowo-legendową Krainę Fantazji. Biblioteczny przystanek związany był z opowieściami o miejscowych czarownicach. »

W Bibliotece w Golinie odbyła się lekcja biblioteczna na temat zawodów. Dzieci wysłuchały wiersza Tadeusza Kubiaka "Kim będę?" oraz fragmentu książki "Kim zostaniesz ? Wybierz sam!" Włodzimierza Ścisłowskiego »

W Filii w Wilkowyi ruszyła już Poczta Walentynkowa. Akcja ta jest przeprowadzana razem ze Samorządem Uczniowskim. »