5 marca 2018 roku uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie zostali pasowani na czytelników biblioteki publicznej i szkolnej. »

Dzień Dinozaura stał się kolejną okazją do spotkania z dziećmi z przedszkola. Starszaki wysłuchały bajki o dinozaurze Arlo oraz o jego ludzkim przyjacielu – Bąblu. »

W filii nr 2 na kolejnym spotkaniu klubu MDKK, omawialiśmy książkę John Boyne "Lekkie życie Barnaby'ego Brocketa". »

Dzisiaj w Filii w Wilkowyi dinozaury obchodziły swoje święto. Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi wysłuchały opowiadania "Niespodzianka dla Dino" o małym dinozaurze, który miał urodziny. »

Dorośli oraz dzieci, pod okiem Justyny Teplik, krok po kroku własnoręcznie zdobili i szyli piękne zawieszki w kształcie kurek. »

Tak Filia nr 5 świętowała Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Każdy czytelnik, który w dniu 21 lutego odwiedził bibliotekę w JOK-u został zaproszony do zabawy językiem staropolskim. »