W środę na spotkaniu autorskim w JOK Jarocin gościliśmy dziennikarza muzycznego, autora tekstów , podróżnika i fotografa zarazem, Marcina Kydryńskiego. Szerszej publiczności znany głównie z nocnych audycji w radiowej "Trójce" zatytułowanych Siesta. »

Jak głoszą dawne opowieści, każdy dom powinien mieć swojego skrzata pomocnika. Żeby te legendy stały się rzeczywistością w czwartkowe popołudnie spotkała się grupa 12 pań w filii w Cielczy aby uszyć własnego skrzata. »

O tradycji obchodzenia polskich świąt, dowiedzieli się uczniowie klas 4-tych ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Jarocina, którzy w świątecznych nastrojach w bibliotece w filii nr 2, wysłuchali książki Barbary Ogrodowskiej "Polskie obrzędy i zwyczaje". »

Na przedświąteczne spotkanie do biblioteki w filii nr 2 zostały zaproszone dzieci z przedszkola Poziomka, które po wysłuchaniu Bajki "Choinka Pana Borsuka" ruszyły na poszukiwanie magicznej gwiazdki. »

W środę, 13 grudnia 2017r., w Filii w Wilkowyi odbyła się lekcja biblioteczna "Boże Narodzenie dawniej i dziś" dla uczniów klasy VII. »

Dzisiaj Filię w Wilkowyi odwiedziły przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola w Wilkowyi. Pani bibliotekarka przeczytała im książeczkę pt. "Gwiazdka małego elfa". »

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Jaś i Małgosia" uczestniczyły w Świątecznym Spotkaniu z Bajeczką. »

Nie wyobrażamy sobie świąt bez lukrowanych pierników na choinkę. Uczestniczki projektu "Żyjmy zdrowiej panie i panowie" spotkały się 11 grudnia w czytelni filii bibliotecznej w Witaszycach. »