"Reportaż to zobaczenie rzeczywistości na własne oczy, wyjście zza biurka" tak pisze reportaże Marcin Kołodziejczyk, o czym mogliśmy przekonać się czytając lutową lekturę Dyskusyjnego Klubu Książki "Bardzo martwy sezon. Reportaż naoczne". »

Biblioteka w Cielczy od sześciu lat włącza się do tematycznych nocy organizowanych przez szkołę. Rozpoczynająca ferie zimowe noc z 9/10 lutego przeniosła nas w baśniowo-legendową Krainę Fantazji. Biblioteczny przystanek związany był z opowieściami o miejscowych czarownicach. »

W Bibliotece w Golinie odbyła się lekcja biblioteczna na temat zawodów. Dzieci wysłuchały wiersza Tadeusza Kubiaka "Kim będę?" oraz fragmentu książki "Kim zostaniesz ? Wybierz sam!" Włodzimierza Ścisłowskiego »

W Filii w Wilkowyi ruszyła już Poczta Walentynkowa. Akcja ta jest przeprowadzana razem ze Samorządem Uczniowskim. »

Kolejni legendoczytacze ruszyli na szlak. Uczniowie klasy 4 i 7 Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie korzystając z aplikacji "Legendoczytacze na szlaku" poznawali treść czterech legend z terenu Ziemi Jarocińskiej. »

Z okazji zbliżającego się Dnia Kota, filia w Mieszkowie gościła w najmłodszej przedszkolnej grupie – Żabek. »

"Tworzymy kulturę szacunku w sieci" to tegoroczne hasło Dnia Bezpiecznego Internetu, który obchodzimy w Polsce już po raz 14. »

Dzieci z przedszkola "Poziomka" z uwagą wysłuchały bajki "Marysia i strój karnawałowy". Później
z entuzjazmem opowiadały za kogo będą przebrane na przedszkolnym balu.
»