Nasza pierwsza wizyta w BLISKO to kierunek Pleszew! Wspaniała biblioteka w dawnym budynku dworca PKP, nawiązująca do historii miejsca. »

Dla organizacji pozarządowych ważne są także i takie umiejętności, które mogą okazać się pomocne podczas organizacji wydarzeń dla lokalnych społeczności. Zasady udzielania pierwszej pomocy zawsze warto ćwiczyć i przypominać - oby nie trzeba ich było stosować! »

Przedostatnie szkolenie dla ngo'sów w Gminie Jarocin. Tym razem z Marcinem Skrabką z Good Books nasi liderzy dowiedzieli się jak wykorzystać swój potencjał i połączyć go z biblioteką by tworzyć wspólnie ofertę dla mieszkańców »

Ależ to była sobota! Choć pogoda nam nie dopisała i wydarzenia musiały odbyć się w pomieszczeniach biblioteki, a nie jak zaplanowaliśmy na polanie, nasi czytelnicy nie zawiedli! Rozpoczęliśmy spotkaniem z autorem książek o psie Winterze panem Wojciechem Cesarzem. »

Indiańskie wakacje w witaszyckiej bibliotece właśnie dobiegły końca. Podczas tygodnia zajęć dzieci wysłuchały książki „Paweł i Indianie” Agaty Hryniewicz i przenieśli się wraz z tytułowym bohaterem do świata prawdziwych Indian. »

Miło nam poinformować, że nasza Biblioteka otrzymała dofinansowanie w w ramach Kierunku interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych Priorytetu 1 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025 w kwocie ➡️3️⃣5️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ zł!!! »

Wyjątkowe zajęcia sensoryczne dla półkolonistów w JOK Jarocin! »

Szósta Festiwalowa Żywa Biblioteka przeszła do historii. Było gorąco (dosłownie!), ale i tak była to doskonała przestrzeń do rozmów, wymiany poglądów. I po raz kolejny okazało się, że porozumienie i bycie ponad jest możliwe! Wystarczy tylko chcieć i widzieć człowieka w drugim człowieku.
Dziękujemy naszym książkom, wypożyczającym i ekipie Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin zaangażowanej w organizację Żywej Biblioteki.
»