Dzisiaj z okazji Dnia Piegów w bibliotece w Wilkowyi można zabrać sobie piegi oraz wysłuchać przygód piegowatego Tomka Sawyera, bohatera książki Marka Twaina. »

1 marca - Dzień Piegów czyli uczymy się tolerancji. Rozsypanka wyrazowa, bajka : "Mała biedronka", literaccy posiadacze piegów i kropkowane biedronki to wszystko pojawiło się na spotkaniu z uczniami klasy II Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie w Kamienicy Kultury. Piegowatego dnia dla Was! »

Z okazji 550 urodzin Mikołaja Kopernika i roku pod jego patronatem, bibliotekę odwiedziły dzieci z przedszkola. »

W lutym obchodzimy Dzień Dinozaura, dlatego z tej okazji bibliotekarka z Filii w Wilkowyi odwiedziła 3-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. »

Z okazji zbliżającego się Dnia Dinozaura bibliotekę w Witaszycach odwiedziła grupa przedszkolaków pod opieką pani Marleny Kałużnej. »

19 lutego przypadała 550 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika. Z tej okazji odbyły się w naszej bibliotece zajęcia z dziećmi z przedszkola Bajeczka. Pierwsza część spotkania odbyła się w bibliotece, a na drugą przeszliśmy z dziećmi do ich sali w przedszkolu. »

Bibliotekę w parku odwiedzili uczniowie z kl. VII i VIII, ze Szkoły Podstawowej z Wojciechowa. Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego zagrali w grę memory, która przybliżyła im homonimy oraz w wyrazowe bingo. »

Międzynarodowy charakter miały zajęcia w Bibliotece w Golinie w związku z obchodzonym Dniem Języka Ojczystego. Na zaproszone dzieci czekało mnóstwo językowych zabaw, łamańców i zagadek. »

Czy wiecie, że język polski jest jednym z sześciu najtrudniejszych języków świata? Gdzie w Jarocinie znajduje się tablica upamiętniająca strajk dzieci jarocińskich w obronie mowy ojczystej? 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji do Kamienicy Kultury zaproszeni zostali uczniowie klasy czwartej z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie. »