Urodziny Pana Mikołaja

Urodziny Pana Mikołaja19 lutego przypadała 550 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika. Z tej okazji odbyły się w naszej bibliotece zajęcia z dziećmi z przedszkola Bajeczka. Pierwsza część spotkania odbyła się w bibliotece, a na drugą przeszliśmy z dziećmi do ich sali w przedszkolu.

By przybliżyć dzieciom postać Mikołaja Kopernika na początek czytaliśmy historię "O planetach pana Mikołaja". Potem dzieci dzieliły się swoją wiedzą o kosmosie, planetach i zagadnieniach związanych z astronomią. Uzupełniały karty pracy o układzie słonecznym.
W drugiej części spotkania każde z dzieci robiło kalejdoskop. To spotkanie było bardzo udane.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni" który jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Save the Children International.